Categories: SMM Panel

by Sosyal Reklamci

Share

Categories: SMM Panel

by Sosyal Reklamci

Paylaşım

SMM yani sosyal medya pazarlaması, marka bilinirliğini artırmak, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yapmak için kullanılan yöntemlerdir. Bu yöntemler ile sosyal medya platformlarında öne çıkarılmanız ve reklamınızın yapılması amaçlanmaktadır. Günümüzde sosyal medya büyük bir önem kazanmıştır. Gerek marka bilinirliğinizin artırılması noktasında gerekse de ürün ve hizmetlerinizin pazarlanması noktasında sosyal medyaya bir yönelim olmuştur. Bu noktada da SMM Nedir sorusu sıklıkla sorulmaya başlanmıştır.

Özellikle gençleri hedefleyen ürünler veya hizmetler söz konusu olduğunda sosyal medyanın önemi daha da çok artmaktadır. Sosyal medya sadece böyle kurumsal işlerde öne çıkmamaktadır. Bunun yanında kişisel hayatımızda da büyük bir yer tutmaya başlamıştır. Daha çok takipçi sayısına sahip olmak, gönderilerimizin daha çok beğenilmesi ve gönderilerimizin daha çok yorum alması bize prestij katmaktadır. Bu noktada SMM nedir araştırmasını kurumsal firmalar kadar bireyler de yapmaktadır.

SMM Panel Nedir?

SMM paneller ise sosyal medya yönetiminizde size yardımcı olan panellerdir. Özellikle bireysel kullanıcılar veya hızlı bir şekilde yükselmek isteyen firmaların yardımına bu tür paneller koşmaktadır. SMM Paneller ile;

 • Instagram ve Twitter için sizlere Türk takipçi yollarlar. Bu sayede hızlı bir şekilde takipçiniz artar.
 • Instagram ve Twitter için sizlere yabancı takipçi yollayabilirler.
 • Birçok yerde çekiliş kampanyaları görmüşsünüzdür. Bunların genel olarak şartlarında birilerini takip etmeniz vardır. Bu noktada SMM paneller bu tür çekilişlerde sizleri de takip edilecekler arasında göstermekte ve yine takipçi kazanmanızı sağlamaktadır.
 • Kadın veya erkek isteğinize göre özel takipçi gönderebilmektedir.
 • YouTube için izlenme ve beğeni verebilmektedir.
 • Instagram ve Twitter için yorum hizmeti sunmaktadır.
 • Instagram için beğeni hizmeti sunmaktadır.
 • Instagram’da keşfetme çıkmanız için yorum, beğeni ve kaydet işlevi satmaktadır.
 • Yüksek takipçili hesaplardan sizin hakkınızda story paylaşımı hizmeti vermektedir.
 • Mavi tikli kişilerden yorum hizmeti sunmaktadır.
 • Canlı yayınlarınıza izleme, beğeni ve yorum seçenekleri sunmaktadır.

Tabii ki bu paneller sadece alım ve satım işlemlerinizi yapabileceğiniz panellerdir. Bu paneller sayesinde istediğiniz hizmeti almanız mümkün olmaktadır. Bu sayede sosyal medya hesaplarınızı hızlı bir şekilde üst sıralara çıkarabilirsiniz.

SMM Panel Ne İşe Yarar?

SMM panel yukarıda belirtiğimiz hizmetleri sizlere sunmaktadır. Bu hizmetler sayesinde sizlerin birçok sorununuza hızlı bir çözüm üretmeyi amaçlamaktadır. Bu noktada;

 • Yeni kurulan bir satış mağazasıysanız (kıyafet, aksesuar veya benzeri bir şey satıyorsanız) sizler için takipçi sayısı önemli olacaktır. Müşterileriniz az sayıda takipçiniz olduğunda sizlere güven problemi yaşayacaktır. Bu noktada başlangıç için takipçi kazanmanızı sağlarlar.
 • Yine firmanızı öne çıkarmak ve daha çok kişiye ulaştırmak için keşfet kısmına çıkmanız gerekmektedir. Bunun için paylaşımlarınızın düzenli olarak beğenilmesi, yorum yapılması ve gönderilerinizin kaydedilmesi gerekmektedir. Bu paneller sayesinde bu noktada da hizmet alabilirsiniz. Keşfede çıkma hizmetlerini kullanabilirsiniz.
 • Bireysel olarak ilgi görmek istiyorsanız veya arkadaşlarınızdan ayrılmak istiyorsanız takipçi, beğeni veya yorum hizmeti alabilirsiniz. Bu noktada ister erkek ister kadın takipçi almanız mümkündür.
 • Yine kendinizi öne çıkarmak, keşfet kısmında üst sıralara çıkmak ve müşterilerinizin gözünde yükselmek için mavi tikli hesaplardan takip ve yorum hizmeti alabilirsiniz.
 • Yeni kurduğunuz bir Instagram sayfasını hızlı şekilde yükseltebilirsiniz. Bu noktada takipçi ve yorum hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

SMM paneller bu noktada başta Instagram olmak üzere tüm sosyal medyada ihtiyaç duyduklarınızı sizlere hızlı bir şekilde sunmaktadır. Tabii ki burada iyi bir panelden faydalanmak önemlidir. Aksi halde gelen bu takipçiler hızlı şekilde gidebilir.

SMM Panel Scripti Nedir?

SMM Panel nedir sorusundan sonra en çok sorulan soru bu olmaktadır. SMM paneller tabii ki bir kişinin gözetiminde ve sunucusunda çalışmaktadır. Bu panelleri müşterilere sunan birçok kişi bulunmaktadır. Kendi SMM panelini kurmak ve bunu yönetmek isteyen birçok kişi de vardır. Bu kişilerin yardımına da SMM panel Scritpleri koşmaktadır. Bu sciptler aslında sizlerin web sitesi kurmanızı sağlamaktadır. Sizin sadece bir web hosting alıp bu paneli oraya kurmanız yeterlidir. Sonrasında sizler de bir SMM paneli sahibi olursunuz. Bu panel üzerinden yukarıda söylediğimiz hizmetlerin hepsini sağlayabilir ve para kazanabilirsiniz. Tabii ki bu scriptlerin arkasında çalışan ciddi bir yazılım vardır. Bu takipçileri sağlayan, yorumlar sağlayan bir sistem bulunmaktadır. Bunların da sizlere bir maliyeti olmaktadır. Bu yüzden script seçimi önemli bir konudur. Seçim yaparken;

 • Mutlaka sistemin sizlere sunduğu ücretler uygun olmalıdır. Eğer çok pahalı bir script kullanırsanız bu noktada rekabet etmeniz zorlaşacaktır. Zararına satış yapamayacağınız için sizin de bu hizmetleri sunma fiyatınız tamamen yüksek olacaktır. Bu da rekabette kaybetmenize neden olur.
 • Script mutlaka güvenilir olmalıdır. Vaat ettiği takipçiyi ve yorumu doğru şekilde sağlamalıdır. Aksi halde müşterileriniz ile sorun yaşamanıza neden olmaktadır. Bu yüzden en önemli husus bu olmaktadır.
 • Panel hızlı bir şekilde çalışmalıdır. Hem web siteniz hızlı olmalı hem de hizmetlerin teslimi hızlı şekilde gerçekleşmelidir.
 • Tabii ki panel hakkında yapılan yorumlar en önemli huşulardan birisidir. Mutlaka scriptin kullanıcıları iyi yorumlar yapmış olmalıdır. Sizlere de en büyük yol gösterici bu yorumlar olacaktır.
 • Panelin desteği iyi olmalıdır. Scripti web sitenize kurduğunuzda bir sorun olması veya çalışmaması durumunda sizlere hizmet sunulmalıdır. Scriptin yapımcısı olan firma belli olmalıdır. Maalesef birçok sahibi belli olmayan ve iyi hizmet sunmayan script piyasada bulunmaktadır.

SMM Panellerden Hizmet Almak Güvenilir Midir?

Tabii ki SMM panel hizmeti vereceklerin script seçmesi kadar bu hizmetlerden faydalanmak isteyenlerin SMM panel firmalarını da seçmesi gerekmektedir. İyi bir firmadan ve iyi bir scripti kullanan firmadan hizmet almanız önemlidir. Sizler için de en büyük yol gösterici yorumlar olacaktır. Mutlaka bu alanda bilinen, aldığı yorumlar olumlu olan firmaları seçmeniz gerekir.

Günümüzde SMM panel nedir sorusu kadar sorulan sorulardan birisi de tabi iki bu panellerin güvenilir olup olmadığı olmaktadır. İnsanlar doğal olarak verdikleri paranın karşılığında tam olarak hizmet almak istemektedir. Günümüzde SMM panel hizmeti çok gelişmiştir. Bu noktada güvenilir bir yerden hizmet almanız durumunda sorun yaşama ihtimalini çok düşüktür. Fakat kötü bir firmadan hizmet almanız durumunda aldığınız kadar takipçi gelmemesi, gelen takipçilerin hızlı bir şekilde geri gitmesi, yorumların hepsinin aynı olması veya yeteri kadar yorum gelmemesi gibi sorunlar yaşamanız muhtemeldir.

İyi bir firma seçmeniz bu noktada güvenilir mi sorusunun da cevabı olmaktadır. Hizmeti aldığınız yer ne kadar iyi ise, aldığınız hizmet de o kadar güvenilir olacaktır. Garantili yorum, takipçi ve beğeni satan firmalar bulunmaktadır. Bu tür firmalar eğer gelen takipçi geri giderse sizlere aynı sayıda takipçiyi ücretsiz olarak yollamaktadır. Yorum ve beğeni için de aynı hizmeti sizlere vermektedir.

SMM Panel seçerken daha önce de belirtiğimiz gibi mutlaka firma hakkında yapılan yorumları okumalısınız. Yorumlar sizin için en büyük yol gösterici olmaktadır. Hakkında çok fazla olumsuz yorum olan, hakkındaki şikayetlere cevap verip çözüm sunmayan firmalardan uzak durmanız gerekmektedir. Aldığınız hizmeti sorunsuz olarak almak ve sorun çıkması durumunda da hızlıca çözmek için bu önemlidir.