by Sosyal Reklamci

Share

by Sosyal Reklamci

Paylaşım

Binance Referans kodu Ne işe yarar en yüksek komisyon indirimi sağlayan kod MY52E672’dır. Referans kodu ile kaydolarak işlem ücretlerinden yüzde 45 tasarruf edin.

Binance referans kodu “MY52E672” ile üye ol, ömür boyu en yüksek komisyon indirimi kazan!

Coinmarketcap verilerine göre Binance 9.9/10 puanla dünyanın en güvenilir kripto para borsası konumundadır. Bunun yanında Binace, kripto para çeşitliliği, kullanıcı dostu mobil uygulaması, düşük işlem ücretleriyle diğer kripto para borsalarından bir adım öndedir.

Bu yazımızda sizlere Binance’e en yüksek referans kodu ile nasıl üye olunabileceği, Binance’in işlem ücretleri, BNB indirimi, referans programı, bonuslar ve borsa hakkında sık sorulan sorular hakkında bilgiler vereceğiz.

Binance Referans Kodu Nedir?

Binance’e kayıt olmak isteyen yatırımcılar, üyelik sayfasında yer alan isteğe bağlı referans kodu kutucuğuna MY52E672 kodunu girerek %20 komisyon indirimlerini hesaplarına tanımlayabilirler. Üyelik sonrasında spot cüzdanınızda BNB coin bulundurmanız durumunda %25 ekstra indirim kazanırsınız.

Kısaca, %20 referans kodu ve işlem ücretlerini BNB coin ile ödediğinizde hesabınıza tanımlanan %25 komisyon indirimiyle beraber Binance’te yapacağınız kripto para alım ve satım işlemlerinde Binance tarafından kesilen komisyon ücretlerinin %40’ı hesabınıza iade edilir.

İnternette %20+%25 = %45 yaygın olarak yapılan bir yanlıştan da yeri gelmişken bahsedelim. Önce ödeyeceğiniz komisyondan %20 düşülür, daha sonra kalan tutardan %25 daha düşülür. Böylece komisyon indirimi oranınız toplamda %40 olur.

Binance Buradan üye olabilirsiniz!
Referans Kodu
MY52E672
Komisyon indirimi %20 + %25
Geçerlilik süresi Ömür boyu
Üyelik bonusu 100$’lık hoş geldin bonusu kazan

Binance Referans Kodu ile Üyelik Adımları

 1. Binance.com’a giriş yapın veya Binance mobil uygulamasını indirin.
 2. Ülke seçimi yaptıktan sonra “kişisel hesap oluşturun” bağlantısına tıklayın.
 3. E-posta adresi ile şifrenizi girin. Kolayca tahmin edilebilen şifre seçiminden uzak durun.
 4. MY52E672 referans kodunu girin.
 5. Profilinize tıklayarak kimlik doğrulama (KYC) işlemini yaparak kayıt işlemini sona erdirin.
 6. 100$’a varan bonus alabilmek için görevleri tamamlayın

Binance Referans Kodu Ne İşe Yarar?

Kripto para borsalarını ayakta tutan en önemli ana gelir kaynağı komisyon ücretleridir. Her kripto para borsasında olduğu gibi Binance de kullanıcıların yapmış olduğu alım ve satım işlemlerinden belli oranda komisyon almaktadır. Komisyon oranları VIP sisteme göre değişiklik göstermektedir. Binance’e yeni üye olan kullanıcıları baz alarak şu şekilde bir hesaplama yapabiliriz;

Binance borsasına kayıt olduktan sonra her gün 1000 USDT (dolar) değerinde kripto para alıp sattığınızı farz edelim. 30 alış, 30 satış toplamda 60 işlem yapmış olursunuz ve aylık işlem hacminiz de 60.000 USDT olur. Binance’te yeni kullanıcılar %0.01 (binde 1) oranında komisyon öder. Bu durumda Binance sizden 60 USDT değerinde komisyon ücreti keser.

 • Referans kodu ile üye olmazsanız 60 USDT komisyon ödersiniz.
 • Binance %20 referans kodu ile üye olursanız ödeyeceğiniz komisyon ücreti 48 USDT‘ye düşer.
 • BNB coin alırsanız %25 daha az komisyon ödersiniz ve bu durumda ödeyeceğiniz komisyon ücreti 36 USDT‘ye düşer.

Binance kimlik doğrulama işlemi nasıl yapılır?

Binance hesabı oluşturduktan sonra önce e-posta onayı ardından kimlik doğrulama işlemi yapmalısınız. Kimlik doğrulama işlemi yapmadan hesabınıza para yatırabilir ancak para çekimi yapamazsınız. Kimlik doğrulama işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

 1. Binance hesabı açtıktan sonra [profil] – [kimlik] yolunu izleyin.
 2. İkamet ettiğiniz ülke olarak Türkiye’yi seçin ve [devam] butonuna dokunun.
 3. Kimlik doğrulama işlemini pasaport, kimlik kartı veya ehliyet ile yapabilirsiniz.
 4. Kimlik kartı her zaman yanımızda olduğu için kimlik kartı ile onay işlemlerini tarif edeceğiz. Kimlik kartınızın ön ve arka yüzünü karşınıza çıkan ekrana yükleyin. Kimliğinizin fotoğrafını çekerken ortamın ışıklı olmasına dikkat edin. Karanlık ortamda kimlik bilgileriniz okunamayabilir ve kimlik onayınız (KYC) yapılmaz.
 5. Kimlik fotoğrafınızı yükledikten sonra [devam] butonuna dokunarak bir sonraki adıma geçin. Bu adımda sistem sizden cihazınızın ön kamerası ile selfie çekmenizi isteyecektir. Selfie aşamasında şapka takmayın, gözlüğünüz varsa da çıkartın. Ekranda farklı uyarılar varsa lütfen bu uyarıları dikkate alın.
 6. Binance son adımda sizden ek doğrulama isteyebilir. Genellikle karşınıza çıkan ekranda doğrulamayı tamamlamanız için sizden başını sağa-sola döndür, ağzını açıp kapat gibi komutlar isteyebilir. Bu adımı da geçtikten sonra kimlik doğrulama işlemini tamamlamış olacaksınız.
 7. Kimlik doğrulama işlemi genellikle 30 dakika sürmektedir. Yaşanan yoğunluğa ve saate göre bu sürenin farklılık gösterebileceğini unutmayın.

Binance Referans Kazançlarımı Nereden Görebilirim?

Binance %20 referans kodu ile kayıt olduktan sonra yaptığınız işlemlerden ne kadar komisyon indirimi kazandığınızı Binance mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Anasayfa>Referans>Sizinle Paylaşılan Komisyonlar” yolunu izleyerek görebilirsiniz.