by Sosyal Reklamci

Share

by Sosyal Reklamci

Paylaşım

Binance TR Referans Kodu Nedir? 2023 yılı için Binance TR referans kodu D9447N74 olarak belirlenmiştir ve kayıttan sonra %25 bnb komisyon indirimini aktif etmeniz önerilir. Binance dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsalarından biri. Fakat bu kadar popüler olmasını sağlayan şey yalnızca sahip olduğu yatırımcı sayısı ya da geniş işlem hacimleri değil. Binance’in popülerliği biraz da referans programından geliyor. Söz konusu Binance referans kodu programı yatırımcılar için pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. Her ne kadar referans programının mimarı Binance olsa da, daha sonradan neredeyse tüm kripto para borsaları kendi tarzlarında referans programları oluşturmaya başladı.

Referans kodunun borsalara olan katkısı kullanım oranlarının artırılması, mevcut kullanıcıların indirimler kazanması ve böylelikle yatırım yaptıkları borsaya karşı bir sadakat geliştirmeleri. Karşılıklı kazanç mantığına dayanan referans programı sistemi ile herhangi bir maddi varlık vermeden, bir takım maddi varlıklar kazanmanız mümkün. Peki bu nasıl oluyor? Sizler için Binance referans kodu programının detayları ve karşılıklı kazanç sisteminin çalışma prensipleri hakkında kapsamlı bir inceleme hazırladık…

Binance Referans Kodu Nedir? 2023 yılı için binance referans kodu olarak MY52E672 belirlenmiştir. Binance TR referans kodu ise D4K3AEPK olarak kullanılabilir.

 

⚡️ Binance TR Referans Kodu D9447N74 TIKLA, ÜYE OL
⭐️ Binance Global Referans Kodu MY52E672 TIKLA, ÜYE OL

 

 

 

 

BİNANCE REFERANS KODU NEDİR?

Binance borsasının kuruluş tarihi 2017 yılına dayanır. Yani aslında büyük bir popülarite kazanması oldukça kısa bir süre zarfında oldu. 2018 yılına gelindiğinde Binance artık dünyanın en güçlü borsalarından biri olarak anılıyordu. 2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulmuş olan Binance’in bugünkü genel merkezi Malta’da bulunuyor.

Binance Türkiye ayağı olan Binance TR ise 2020 yılının sonlarına doğru açıldı. Bu noktadan itibaren Binance TR kullanan kullanıcılar TL ile para yatırmaya ve çekmeye başladılar. Bu da Türkiye’deki kullanıcıların işini büyük ölçüde kolaylaştırdı.

Dünya genelinde üst düzey bir güven yaratmış olan borsa, tüm kullanıcılarına tanımladığı çeşitli avantajlar, hediyeler ve bonuslar sayesinde, dünyanın en kullanıcı dostu borsalarından birine dönüştü. Binance tarafından geliştirilmiş olan referans sistemi de bu güven ortamını perçinledi. Borsa zaman içerisinde global olarak hizmetlerine devam ederken, dünyanın farklı ülkeleri için yerel borsalar oluşturmaya başladı.

Binance global borsası dışında yarattığı yerel borsalar ile özel arayüzler geliştirdi. Bu girişimin altında yatan temel nedenler, kullanıcıların kendi ülkelerinde itibari para birimlerini yatırmayı ve çekmeyi kolaylaştırmak ve fiat birimleri arasında geçiş yapmayı kolay bir hale getirmek. Nitekim Binance’in Türkiye’deki ayağı da Binance TR oldu.

Bilindiği üzere ülkemizde kripto para borsalarına getirilen bazı regülasyonlar nedeniyle yurt dışı borsalarından çekim yapmak mümkün değil. Fakat Binance global borsasında bulunan varlıklarınızı TR borsasına aktarabilir ve kolay bir şekilde çalıştığınız banka üzerinden hesabınıza çekim yapabilirsiniz. Aslında bu da işleri büyük ölçüde kolaylaştırır.

BİNANCE TR REFERANS KODU NEDİR?

Tıpkı global borsada olduğu gibi Türkiye’de kullanıcılar için de bir referans kimliği uygulaması vardır. Bu da Binance TR referans kodu olarak adlandırılır.

Binance TR referans kodu ile üye olduğunuz zaman komisyon ücretlerini indirimli olarak ödersiniz. Bu da kripto para işlemlerini maksimum verimlilik ile yapmak anlamına gelir. Aynı zamanda uzun vadede elde ettiğiniz kar ile yeni yatırımlar yapmak için fırsat yaratabilirsiniz.

BİNANCE TR REFERANS KODU NASIL ALINIR?

Güncel Binance TR referans kodu: D9447N74

Güncel Binance Global referans kodu: MY52E672

Binance platformlarından hangisine üye olacaksanız, bu paylaştığımız kodlardan ilgili olanı kopyalayıp referans kodunu üye olurken “Referans kimliği” alanına girebilirsiniz. Böylece ömür boyu yapacağınız her kripto işleminden %10 komisyon indirimi kazanacaksınız.

 

 

Binance referans kodu almak işte bu kadar kolay. Eğer siz de arkadaşlarınızla paylaşmak için bir referans koduna sahip olmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Binance TR referans kodu her kullanıcıya özel olarak tanımlanır. Fakat Binance global borsası üzerinden edindiğiniz ve size özel referans kodunu Binance TR referans kodu olarak kullanmanız mümkün değildir. İki borsa da çalışma prensipleri bakımından birbirine benzerlik gösterir. Elbette Binance TR borsasına üye olmadan bir referans kodu alabilmeniz mümkün değildir.

İlk üyelik sırasında indirimlerden ya da avantajlardan yararlanmak istiyorsanız bir arkadaşınızın ya da başka bir Binance kullanıcısının referans kodu ile üye olmanız gerekir. Üye olduktan sonra kendi referans kodunuzu alabilir ve bu kodu arkadaşlarınızla ya da sosyal mecralar üzerinden paylaşabilirsiniz. Paylaşım sonrasında sizin referans kodunuz ile üye olan kullanıcıların komisyon harcamalarından küçük bir pay alırsınız. Harcamalar ne kadar yüksek olursa, alacağınız pay da o kadar yüksek olur.

BİNANCE TR REFERANS KODU ALMA ADIMLARI

Binance TR borsası üyelik sürecini tamamladıktan sonra, sistem sizin için otomatik bir referans kodu oluşturur. Yani referans kodu almak için özel bir çabaya gerek yok. Fakat kullanıcılar bazı durumlarda ikinci bir referans kodu oluşturmayı tercih edebiliyor. Yani ikinci bir kod oluşturmak mümkün.

Peki ikinci bir kod oluşturma gerekliliği nasıl doğuyor? Şöyle ki; oluşturduğunuz kodlardan birini Twitter üzerinden, birini de Instagram üzerinden paylaştınız. Hangi kod üzerinden ne kadar komisyon kazandığınızın takibini yapmanız mümkün. Dolayısıyla bunları bilerek kendi referans kodu planlamanızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda gelirlerinizin takibini de kolay bir şekilde yapmış olursunuz.

Binance TR üzerinde referans kodunuzu görüntülemek ve yeni bir referans kodu almak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

  • Binance TR hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizi girerek, doğrulama adımlarını da tamamlayarak giriş yapın,
  • Sağ üst köşede bulunan profil resmi simgesine tıklayın,
  • Açılan menünün alt kısmında bulunan “referans” seçeneğine tıklayın.

Açılan sayfada referans kodunuz ekranda belirecektir. Bu referans kodunun hemen yanında bulunan “yeni kod oluştur” butonu üzerinden yeni bir kod da oluşturabilirsiniz.

BİNANCE TR REFERANS KODU NASIL EKLENİR?

Mevcut referans kodunuzu öğrenmek için doğrudan referans sayfasına gitmeniz yeterli. Peki yeni bir referans kodu oluşturmak için ne yapmak gerekiyor? Bunun için yapmanız gereken tek şey yine referans sayfası, referans kodunuz bulunduğu noktada yer alan “yeni kod oluştur” butonuna basmanız. Bu işlemden sonra yeni referans kodunuz oluşur.

Bu kodu isterseniz arkadaşlarınıza gönderebilir, isterseniz çeşitli sosyal medya araçlarında ya da mesajlaşma uygulamalarında paylaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir kullanıcı bu referans kodu ile üyelik işlemi gerçekleştirirse, hem kendisi komisyon indirimleri kazanır hem de o kullanıcının yaptığı işlemlerin tamamından siz de küçük bir komisyon payı alırsınız.

Referans sisteminin uzun süre kullanılması aynı zamanda bu küçük miktarlarla büyük birikimler yapılması anlamına gelir. Bu da yeni yatırımlar yapmak için bir fırsat yaratır.

Siz de bu adımları takip edebilir ve çeşitli mecralarda yayınlamak adına yeni bir kod oluşturabilirsiniz. Referans kodunu arkadaşlarınızla paylaşmanın tek yolu kopyalayarak göndermek değil. Nitekim referans kodunun hemen yanında bulunan “davet et” butonu da referans kodunu arkadaşlarınızla ya da kod üzerinden üye olacak yeni kullanıcılarla paylaşmanızı sağlar.

Binance Referans Kampanyaları

Dünya genelinde yer alan kripto para borsalarının neredeyse tamamı, kullanıcıların tüm alım satım işlemlerinden küçük bir miktar komisyon alır. Bu komisyon rakamları pek çok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Binance de dünya genelinde en düşük komisyon oranları sunan borsalardan biri durumundadır.

Referans kodu ile üye olmak ya da referans kodunuz ile başkalarının üye olması size bir takım ek indirimler sunar. Fakat indirimler sunan tek şey referans programı değildir. Örneğin Binance borsasının kendi kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) varlıklarınızı işlemlerinizde kullanırsanız, ek komisyon indirimleri almanız da mümkün.

Nitekim hem referans programına dahil olur hem de işlemlerinizde BNB kullanırsanız, elde edeceğiniz komisyon indirimleri çok daha fazla olacaktır. Ayrıca referans kodu kullanarak elde edebileceğiniz komisyon indirimlerinin oranı yüzde 5 ila yüzde 40 arasında değişir.

Binance Referans Kodu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Binance referans kodu 5 yılı aşkın süredir varlığını sürdürüyor ve bugüne dek pek çok kullanıcının ciddi karlar elde etmesini ve ciddi birikimler yapmasını sağladı. Ve bugün de sizin bir Binance kullanıcısı olarak bu karları elde eden ve birikimleri yapan insanlardan biri olmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir Binance referans kodu ile Binance üyeliği oluşturmak ve ardından kendi oluşturduğunuz referans kodunu insanlar ile paylaşmak. Tüm bunları yaptığınızda elde edeceğiniz kazanımların farkına çok kısa süre içerisinde varabilirsiniz.

Bilmeniz gereken en önemli noktalardan biri de referans programına katılmanın sizden hiçbir şey götürmemesidir. Yani referans kodu bir kazan kazan durumunu anlatır. Bazı kullanıcılar herhangi bir kayıp yaşanmaması ve hep kazanım olması nedeniyle bu programa şüpheyle yaklaşabilir fakat şüphe duyulacak herhangi bir durum olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Binance tarafından yaratılmış olan ve herkesin karlı çıktığı bu sistem sonrasında diğer kripto para borsaları tarafından da kopyalanmış ve sonrasında da kripto para borsalarında bulunması gereken temel bir özellik haline gelmiştir. Günümüzde referans programları uygulamayan neredeyse hiçbir borsa bulunmadığını söylemek de mümkün.

Bir diğer önemli konu da, üyelik işlemlerinizin tamamlanmasından sonra bir referans kodu ekleyemiyor olmanız. Yani bunu yalnıza ilk üyelik sırasında yapabilirsiniz.

Eğer üyeliğiniz sırasında herhangi bir referans kodu kullanmazsanız, söz yukarıda saymış olduğumuz kazanımları elde etme şansınız da yok. Bunun için hesabınıza tamamen iptal etmeniz ve yeni bir hesap oluşturmanız gerekir ve Binance topluluk kuralları da göz önünde bulundurulduğunda bu uzun bir sürece dönüşebilir. Bu yüzden hem kazanımlarınızı yok saymamak hem de yeni bir hesap oluşturma sürecine girmemek için üyelik işlemleriniz sırasında mutlaka bir referans kodu kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Binance Referans Programının Geleceği

Referans programı yalnızca Binance için değil, aynı zamanda tüm kripto para borsaları için oturmuş ve gerekli bir sistem. Çünkü kullanıcılar artık bir kripto para borsasına üye olup yatırımlarına başlamadan önce komisyon indirimleri almak için bir referans programı olup olmadığını önemsiyor. Yalnızca bu bile referans programının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Yani diyebiliriz ki, bu kadar önemli bir sisteminin devam etmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Hatta çıkan haberler bu sistemin geliştirileceğini ve çok daha iyi bir hale getirileceğini gösteriyor. Elbette söz konusu durumun başını yine Binance çekiyor.

Binance referans programının geleceği hem global olarak hem de TR borsası için son derece parlak görünüyor. Yani geçmişte nasıl ki referans programı sayesinde elde ettiği karlarla yeni yatırımlar yapan ve kazanç elde eden insanlar varsa, bu insanlardan çok daha fazlasını gelecekte de görebilmemiz mümkün. Bu yüzden eğer henüz bir Binance kullanıcısı değilseniz ve üye olmayı düşünüyorsanız, hemen bir referans kodu edinmenizde fayda var.

Sonuçta üyelik sırasında bir referans kodu kullanmamak size hiçbir şey kazandırmaz, oysa referans kodu kullanmanın yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok ciddi avantajları bulunur.

Sonuç olarak; Binance referans programı tüm kullanıcılar için son derece kullanışlı bir uygulama olarak değerlendirilebilir. Siz de hemen şimdi referans programına dahil olabilir ve kazanımlarınızla yeni yatırımlar için fırsat yaratabilirsiniz.