Categories: Instagram

by Sosyal Reklamci

Share

Categories: Instagram

by Sosyal Reklamci

Paylaşım

Instagram hesabına girenleri tespit etmek için yapılması gereken bazı şeyler bulunuyor. Bu sayede hesabın güvenliğini daha iyi sağlamak mümkün oluyor.

 

Instagram, günümüzün en çok kullanılan sosyal ağlarından birisi olsa da bu ağı kullanırken güvenliğe de önem göstermek gerekiyor. Kişi kendi mağazasının kapısını nasıl kapatıyorsa, nasıl kilit kullanıyorsa veya evinin kapı ve pencerelerini nasıl koruyor ise hesabını da bu şekilde korumalı. Şifre, adeta bir anahtar gibi.

 

Yalnızca şifre ile koruma yetmiyor, aynı zamanda çift aşamalı doğrulama da kullanmak gerekiyor. Bu da hesabın güvenliğinin çift katmanlı olmasını sağlıyor. Bunu şu şekilde açıklayalım. Bir kişi duvarı atladığında ikinci bir duvar ile karşılaşıyor ama bu duvarları şifreli olarak düşünün. Kullanıcı şifreyi çözse de çift katmanlı doğrulama sayesinde hesaba erişim sağlayamıyor ve hesap daha güvenli hale geliyor.

 

 

Instagram hesabına girenleri tespit etmek

 

Instagram hesabını en iyi şekilde korumak için girişleri kontrol etmek gerekiyor. Instagram, bilinmeyen bir cihazdan giriş yapıldığında uyarsa da yine de zaman zaman hesap kontrolü yapmak gerekiyor. Instagram hesabına güvenlik kontrolü yapmak için hemen Instagram’a girmek ve sonrasında profile geçiş yapmak gerekiyor. Profil üzerinden ayarlara giren bir kullanıcı buradan “Giriş Hareketleri” kısmına geçiş yapmalı. Bu kısımda hesaba giriş yapan son kullanıcılar görülüyor. Eğer şüpheli bir etkinlik bulunuyor ise şifreyi değiştirmekte fayda var. Hemen şüpheli bulunan cihazdan çıkış yapmak gerekiyor. Bunun için şüpheli cihazın üzerine gelip çıkış yapmak mümkün oluyor. Bu işlemi garanti altına almak için şifreyi değiştirdikten sonra da tüm hesaplardan çıkış yapma butonuna basılabilir.

 

Instagram hesabına girenleri tespit etmek konusunun yanı sıra kullanıcıların merak ettiği konulardan birisi de hesaba giren bir kullanıcının ne yapacağı olmakta. Bunu şu şekilde açıklayalım. Bazı kullanıcılar hesabı zombi hesaba dönüştürebiliyor. Bu durum hesabın gizli gizli yönetilmesi anlamına geliyor. Örneğin zombi hesap sistemi ile birlikte hesapta gizli takipler yapılabiliyor. Kullanıcılar bundan dolayı hesabını zaman zaman inceleme altına almalı.