Categories: Instagram

by Sosyal Reklamci

Share

Categories: Instagram

by Sosyal Reklamci

Paylaşım

Instagram hikayeleriniz için soru önerileri hesap popülerliğini arttırmak için yapılan soru-cevap içerikleri için merak edilmektedir. Instagram, hikayelerde soru sorma özelliğini 2018 senesiyle aktif etti. Kullanıcılar tarafından da sevilen bu özellik, sıklıkla kullanılıyor. Bu özellikle beraber takipçilerinize soru sorabilecek, bu sorularınıza da hızlı, kolay bir şekilde yanıt alabileceksiniz. Üstelik eğlenceli ve yaratıcı soru önerileri isteyenler içinde farklı soru önerileri mevcut. İlk olarak temel bilgileri verecek olduğumuzda hikâye aracılığıyla soru sormanız önemlidir. Kullanıcılar sadece iki seçenek arasından tercih yaparak yanıt verebilecektir. Anket sorusunu da ‘’Evet’’ veya ‘’Hayır’’ olarak iki şekilde cevaplandırılır ancak bu seçimleri düzenleme imkanı yakalayabilirsiniz.

Instagram Hikayeleriniz İçin Soru Sorma Özelliği Nasıl Kullanılmaktadır?

Instagram ile soru sorma özelliğini kullanmak isterseniz birkaç basit adımla uygulamanız mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken şey, en eğlenceli soruyu bulmaktır. Instagram story soruları için öncelikle Instagram hesabınıza girin. Ardından hikayeler özelliğini açın. Ardından çıkartma simgesine dokunarak ‘’Sorular’’ çıkartmasını bulun. ‘’Bana Soru Sor’’ butonuna dokunarak sorunuzu alana yazın. Ardından ‘’Bitti’’ seçeneğine tıklayarak hikayenizi seçin. Soru soracağınız story içeriğini düzenlerken arka plan değişikliği yapabilmeniz mümkündür. Böylece daha dikkat çekici olacaktır. Gelen cevaplar ise sizlere DM yoluyla gelir.

Dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesi olan Instagram, büyük bir popülerliğe sahiptir. Bireylerin uygulamada bulunan özelliği kullanmak için öncelikle bir hesabının olması gerekiyor. Eğer sürekli olan büyüyen bir hesabınız varsa, etkileşiminizi arttırmak için anket sorularını tercih edebilirsiniz. En güzel anket soruları ile hesabınıza gelen takipçilerin devamlılığını sağlamanız mümkündür.

Instagram Mantık ve Zeka Soruları

Instagram soru-cevap anketleri ile takipçilerinizi şaşırtmanız mümkün. Özellikle son zamanların trendi olan zekâ ve mantık soruları, takipçileri harekete geçirme için mükemmel bir tercihtir. Normal ve herkesin sorduğu seçenekler dışında kullanıcıları düşünmeye iten bu sorularla sizlere cevap vermelerini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde belirtilen mantık ve zekâ sorularını tamamen kendinize göre şekillendirmeniz mümkün. Instagram soru cevap soruları bazı örnekler şu şekildedir:

  • Bir odaya girdiniz, odada 5 kişi var. 4 kişiyi öldürdün. Odada kaç kişi kaldı?
  • Karanlık bir odanın içerisindeysen ve elinde kibrit varsa önce şömineyi mi, sobayı mı yoksa mum mu yakarsın?
  • Geçen son 1 seneyi eski sevgilinizle mi yoksa hapiste mi geçirdiniz?
  • Bir insanın su altında ağlaması mümkün mü?
  • Kaç ayda 28 gün vardır?
  • Doktorunuz size 3 hap verdi. Bunları yarım saat arayla almanızı tavsiye ederse tamamını bitirmek kaç saat sürer?
  • Gece saat sekiz de yatıyorsanız ve alarmınızı sabah dokuza kuruyorsanız kaç saat uyursunuz?

Tüm bu mantık sorularının cevapları kullanıcılarınızı düşündürecektir. Aynı şekilde verdikleri cevaplarda eğlenceli olabilmektedir. Herkesin kullandığı Instagram soru cevap soruları yerine sizleri eğlendirecek içeriklere yönelebilirsiniz. Böylece diğer hesaplardan farklı olarak avantaj elde edebilirsiniz. Aynı şekilde etkileşiminizi diğer hesaplara göre arttırma imkanı yakalayabilirsiniz.

Sonuç olarak Instagram hikayeleriniz için soru önerileri birçok avantajıyla beraber fenomenler, şirketler ve diğer bireysel hesaplar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Bu soruları kendinize göre değiştirebilir veya hepsini kullanabilirsiniz. Yaptığınız paylaşımlar 24 saatin ardından silindiği için öne çıkanlar kısmına ekleyebilirsiniz. Arka arkaya soru paylaşımı yapmak ise hesabınıza zarar verebilir. Bu sebeple soru paylaşımlarınızı mümkünse günde bir kere yapmanız daha iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir:

Instagram İzlenme Arttırma

TikTok Beğeni Arttırma Hilesi 

Daha Fazlası: İnstagram Türk Beğeni Satın Al